Potrzebujesz pomocy?

Wszystkie/-scy czasem potrzebujemy pomocy i nawet jeśli wydawać by się mogło, że jesteśmy z tym same/sami, w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Zarówno w kraju jak i za granicą istnieją już różnego typu sieci i grupy pomocowe, które pokierują nas w odpowiednie miejsca lub same pomogą z problemem.

Nie bój się zapytać tam o pomoc.

W razie pytań dotyczących seksualności, zdrowia seksualnego, antykoncepcji czy zwykłej potrzeby porozmawiania z kimś, zajrzyj tu:

Grupa Edukacyjna Ponton / Telefon Zaufania

Kwestie równego traktowania osób LGBTIQ*:

rownosc.info

Jeśli potrzebujesz pomocy w razie niechcianej ciąży, bezpiecznej aborcji czy dostępu do antykoncepcji, pod poniższymi linkami znajdziesz dużo informacji i rozwiązań:

Women Help Women jest międzynarodową fundacją promującą działania na rzecz praw kobiet i ułatwiającą bezpośredni dostęp do środków antykoncepcyjnych i farmakologicznej aborcji.
Kobiety w sieci to organizacja zajmująca się edukacją, osób dorosłych, związaną z szeroko rozumianymi prawami reprodukcyjnymi ze szczególnym uwzględnieniem prawa do aborcji.
Lekarze Kobietom to inicjatywa, która ma na celu stworzenie sieci lekarzy i lekarek w różnych częściach Polski, którzy w razie nagłej sytuacji wystawią kobietom receptę na antykoncepcję awaryjną. To również przestrzeń do wymiany informacji na temat antykoncepcji awaryjnej i edukacji seksualnej.
Ciocia Basia to grupa aktywistek, która zajmuje się wsparciem dla kobiet, które chcą przyjechać do Berlina aby dokonać aborcji. Wspólnie ułatwiają kontakt i organizację wizyt u osób zajmujących się doradztwem oraz profesjonalnym przeprowadzaniem zabiegów (w cenie 290 euro za aborcję farmakologiczną lub 390 euro za aborcję chirurgiczną). Pomagają również z tłumaczeniem na polski i z polskiego.
Women On Waves
Aborcyjny Dream Team
Sisterhood Network
Abortion Network Amsterdam
aborcja.org

Jeśli doświadczasz przemocy w swojej rodzinie, związku, środowisku i chciałabyś /-łbyś dowiedzieć się, jak sobie pomóc (także prawnie, jak i lokalowo):

Ośrodek Interwencji Kryzysowej – wykaz ośrodków w całej Polsce
Niebieska Linia dostępna na terenie całej Polski
Centrum Praw Kobiet czyli organizacja, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn. Zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej i psychologicznej, upowszechnianiem publikacji, w tym poradników prawnych, prowadzeniem telefonu interwencyjnego (600 070 717) i zaufania (22 621 35 37). Pomoc bezpośrednia dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi
Federacja na rzecz Kobiet walczy, by każda kobieta mogła sama decydować o tym, czy i kiedy mieć dzieci. Interweniuje, gdy lekarze odmawiają wypisania recepty na antykoncepcję, skierowania na badania prenatalne czy dokonania legalnej aborcji.
Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Lubuskie, Zielona Góra
Kampania Przeciw Przemocy Dolnośląskie, Wrocław

Zajrzyj na poniższe strony jeśli chcesz zaangażować się w walkę o prawa kobiet, lokalnie lub globalnie, poznać osoby o podobnych poglądach:

Ogólnopolski Strajk Kobiet
Grupa Dyskusyjna Dziewuchy Polskie